Elektromagnetisk trommelbrems

Elektromagnetisk trommelbrems

Den elektromagnetiske trommelbremsen i MW(Z)-serien er en konstruert, feil-sikker bremseløsning optimalisert for retardasjon og parkeringsbrems i mekaniske drivenheter. Det er mye brukt på tvers av tungindustri, inkludert løft, transport, metallurgi, gruvedrift, havnemaskineri og konstruksjonsteknikk.
Sende bookingforespørsel
Beskrivelse

Den elektromagnetiske trommelbremsen i MW(Z)-serien er en konstruert, feil-sikker bremseløsning optimalisert for retardasjon og parkeringsbrems i mekaniske drivenheter. Det er mye brukt på tvers av tungindustri, inkludert løft, transport, metallurgi, gruvedrift, havnemaskineri og konstruksjonsteknikk.
Bremsen støtter både vekselstrøm og likestrøm, og overholder JB/T 7685-2006 industrielle standarder, og sikrer kompatibilitet med moderne industrielle drivsystemer over hele verden.

 

Hvordan den elektromagnetiske trommelbremsen fungerer

 

De-energisert tilstand (sikker-bremsing):Når strømmen brytes, slipper den integrerte hovedfjæren sin kraft, noe som får bremsebeleggene til å klemme bremsehjulet tett og låse mekanismen umiddelbart.

 

Energisert tilstand (frigitt):Når strøm tilføres, genererer den kraftige-elektromagneten et magnetfelt som tiltrekker ankeret for å overvinne fjærkraften. Dette skiller bremsebeleggene fra hjulet, slik at utstyret fungerer jevnt.

 

Nøkkelfunksjoner

 

Øko-vennlig og trygt:Utstyrt utelukkende med asbest-frie bremsebelegg, som oppfyller strenge globale miljø- og helsestandarder.

 

Anti-flytende:Utstyrt med en integrert klaringsjusteringsenhet som stabiliserer bremsebeleggene, og hindrer dem i å flyte eller slepe mot bremsehjulet.

 

Enkel installasjon:Har en integrert tung-løftekrok for rask plassering og praktisk-vedlikehold på stedet.
 

Standard driftsbetingelser

 

Våre industribremser er konstruert for å tåle tøffe miljøer. For ikke-standard internasjonale nett tilbyr vi tilpassede elektriske konfigurasjoner.

Omgivelsestemperatur: -25 grader til +40 grader

Relativ luftfuktighet:Mindre enn eller lik 90 %

Tjenestehøyde:Mindre enn eller lik 2000 meter

Standard strømforsyning:
• MW Type: AC 380V / 50Hz

• MWZ Type: DC 220V

• Merk: Internasjonale spenninger (f.eks. 415V, 440V, 460V; 60Hz) og spesialiserte anti-korrosjonsbelegg for marine, snø eller korrosive miljøer er tilgjengelig på forespørsel.

 

Modellbetegnelse

 

product-1185-225

product-1000-714

 

Hovedtekniske parametere og overordnede dimensjoner

 

Enhet: mm
Bremse modellAbDEFGG1Hh1iKMNnPR
MW(Z)160-8024065160165851456534113255130149581327
MW(Z)200-160270702002109016575390160551451656101327
MW(Z)250-315330902502461002001005181906518020710121679
MW(Z)315-6303691103153061152451356262308022022810141679
MW(Z)400-1250470140400380160310150764280100270284121424311
MW(Z)500-2500560180500440180365185895340130325343122124311
MW(Z)630-50006502256304602204502801020420170400422152027113.5
MW(Z)710-80007752557105352405003001135470190450447152535013.5
MW(Z)800-100008352658006502805703001315530210520410152840013.5
Merk: Ingen forhåndsvarsel vil bli gitt for endringer i elektromagnetkonfigurasjonen. For store-elektromagneter kreves det ekstra installasjonsplass på grunn av det store volumet til den elektriske kontrollboksen.

 

De viktigste tekniske parameterne

 

Bremse modellBremsehjuldiameter(mm)Bremsemoment(N.m)Retreat avstand(mm)Utstyrt med elektromagnetTotalvekt(kg)
ModellStrøm på kontinuitetshastighetVurdert sug (M)Maksimal reiseavstand/Innledende reiserute(mm)Driftsfrekvens(C/h)Nåværende (A)
StartHolde
MW(Z)160-80160800.5DT-1600-100%10006/312002.00.0217
MW(Z)200-1602001600.6DT-2000-100%10006/312002.00.0230
MW(Z)250-3152503150.6DT-2500-100%28007/3.512002.50.02542
MW(Z)315-6303156300.8DT-3150-100%28007/3.590030.02590
MW(Z)400-125040012500.8DT-4000-100%50008/49003.50.03158
MW(Z)500-250050025001.0DT-5000-100%80008/46006.50.035204
MW(Z)630-500063050001.0DT-6300-100%100009/560080.06355
MW(Z)710-800071080001.25DT-7100-100%1500010/6600110.08403
MW(Z)800-10000800100001.25DT-8000-100%1800011/6600140.15702

 

Søknader

 

Den elektromagnetiske trommelbremsen MW(Z) er mye brukt i industrimaskiner som krever pålitelig bremsing og retardasjon. Typiske bruksområder inkluderer:

Løfteutstyr

Overheadkraner, portalkraner, taljer.

Materialhåndteringssystemer

Transportører, automatiserte overføringssystemer, bøtteheiser.

Gruvedrift og metallurgi

Gruveheiser, valseverk,-tungt prosessutstyr.

Havne- og anleggsmaskiner

Containerkraner, vinsjer, løfteplattformer

 

Global kvalitetssikring og forsyningskjedefunksjoner

 

Som en ledende industribremseprodusent sørger vi for at prosjektrisikoen din minimeres:

 

ISO 9001:2015-sertifisert produksjon: 100 % full-dynamisk testing og dreiemomentkalibrering før forsendelse; 0 % defekttoleranse fra råmateriale til sluttmontering.

 

Full sporbarhet:Hver MW(Z)-enhet er laser-gravert med et unikt sporingsserienummer og sendes med et offisielt Mill Test Certificate (kompatibelt med EN 10204 3.1).

 

OEM/ODM-støtte:Tilpassede monteringsgrensesnitt designet for sømløst å erstatte eldre europeiske eller amerikanske bremsesystemer (f.eks. DIN/EMG-ekvivalenter) uten strukturelle modifikasjoner.

 

2025102914501336a87

 

FAQ

 

Spørsmål: Hvordan velger jeg riktig elektromagnetisk trommelbrems?

A: Valget bør være basert på nødvendig bremsemoment, bremsehjuldiameter, driftsfrekvens, motorspesifikasjoner og applikasjonsmiljø. Vårt ingeniørteam kan bistå med modellvalg.

Spørsmål: Er bremsen feil-sikker under strømbrudd?

A: Ja. MW(Z)-serien er fjær-påført og elektromagnet-utgitt. Ved strømbrudd kobles bremsen automatisk inn for å stoppe og holde utstyret.

Spørsmål: Kan bremsen brukes utendørs?

A: Ja. Anti-korrosjonsversjoner er tilgjengelige for utendørsmiljøer utsatt for fuktighet, regn, snø eller korrosive atmosfærer.

Spørsmål: Støtter du OEM-tilpasning?

A: Ja. Vi tilbyr tilpassede spenningsalternativer, monteringskonfigurasjoner, overflatebehandlinger og applikasjonsspesifikke-modifikasjoner for OEM-prosjekter.

 

Populære tags: elektromagnetisk trommelbrems, produsenter, leverandører, fabrikk for elektromagnetiske trommelbremser i Kina